Azərbaycan rəqqasələri NYU YORK POLİSİNDƏ - FOTO VİDEO EKSKLÜZİV
Nyu York, demək olar ki, bütün dünya ölkələrinin nümayəndələrinin yaşadığı immiqrantlar şəhəridir, Nyu-York müxtəlif mədəniyyətlərin mövcud olduğu nəhəng bir metropoldur.
Bu baxımdan şəhərdə bu və ya digər mədəniyyətə həsr olunmuş çoxsaylı tədbirlər keçirilir. Bu cür tədbirlər başqa mədəniyyətlər haqqında məlumat əldə etməyə və özünüz haqqında danışmağa kömək edir.
Ulusum.az saytının ABŞ Bürosunun məlumatına əsasən, bu dəfə NYPD New York Polis Departamenti - Nyu York Şəhər Polis İdarəsində "Ərəb-Amerika İrs Bayramı" keçirilib. Burada “My Way” Mərkəzinin rəqs qrupu Azərbaycan xalq rəqsi “Yallı”nı ifa edib.
My Way Center My Way - (Prezident My Way Alyona Bədəlova Alena Bədəlova, xoreoqraflar Fariza Dudarova, Zurab Dudashvili) 10 ildən artıqdır ki, Amerika rezidentlərini Azərbaycan mədəniyyəti ilə tanış edir.
Nyu-York şəhərinin polis zabitləri departament daxilində əldə etdikləri nailiyyətlərə və şəhərin təhlükəsizliyinin qorunmasına göstərdikləri sarsılmaz fədakarlıq və töhfələrə görə mükafatlandırılıblar. Gecədə Polis İdarəsinin rəisi, fəxri qonaqlar və şəhərin müxtəlif icmalarının nümayəndələri iştirak ediblər.
TOFİQ AĞAYEV
Ulusum.az saytının ABŞ Bürosu.