Ərdoğan: Xaos yaratmağa cəhd edənlərə göz yummayacağıq
"Ulusum".az “Anadolu”-a istinadən xəbər verir ki, Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan, İstanbulda korrupsiya əməliyyatları bəhanə edilərək küçələrdə xaos yaratmaq istəyənlərə qarşı sərt mövqeyini ortaya qoyub. O, bu cür cəhdlərin millətin əmin-amanlığını pozmağa çalışan bir qrup səriştəsiz adama aid olduğunu vurğuladı.
Ərdoğan, "Oğurluq, soyğunçuluq və qanunsuzluğu müdafiə etmək üçün məhkəmə zalını deyil, küçələri göstərmək böyük məsuliyyətsizlikdir", – deyə bildirib. Həmçinin, CHP-nin yalnız bələdiyyələrə basqın edən quldurlardan deyil, həm də marjinal strukturlardan və terror təşkilatlarından da uzaq durmasının vacib olduğunu qeyd edib.
"Türkiyə küçə terroruna təslim olmayacaq", – Ərdoğan əlavə edərək, dövlətin gücünün və xalqın təhlükəsizliyinin təmin edilməsində qətiyyətli olacağını bir daha vurğuladı.