24-02-2025, 10:48 0 Şou-biznes
Nərqiz Zəkirovaya inoagent statusu verildi
“Ulusum”.az xəbər verir ki, Dövlət Dumasının deputatı Andrey Alşevskiy Telegram kanalında Rusiyanın Ədliyyə Nazirliyinə müraciət edərək müğənni Nərqiz Zəkirovanı xarici agent kimi tanımağı xahiş etdiyini bildirib.
Alşevskiy, təqdim etdiyi sənəddə Nərqizin xarici agentə aid xüsusiyyətləri daşıyıb-daşımadığını yoxlamaq üçün Nazirliyin araşdırma aparacağını qeyd edib. Deputat, Zəkirovanın məşhurluq qazandığını "Səs" musiqi yarışmasında olduğunu, amma indi isə Ukrayna Silahlı Qüvvələrini maliyyələşdirdiyini vurğulayıb. O, müğənnini "rusofob" və "Kiyev rejiminin tərəfdarı" adlandırıb.
"Onun cinayətlərini müvafiq orqanlara bildirdim. Ədalətli bir qiymətləndirmə gözləyirəm... Nərqizin etdiyi şərəfsiz hərəkətini heç vaxt unutmayacağıq və bağışlamayacağıq", — deyə deputat qeyd edib.
Xüsusi əməliyyatın başlamasından sonra Nərqiz, Rusiya hökumətinin siyasətini tənqid edib və Özbəkistana köçüb. Daha sonra isə müğənninin Rusiyaya 50 illik giriş qadağan edilib.