Xəzər rayonu, Qala qəsəbəsində yol-nəqliyyat
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə paytaxtın Xəzər rayonu, Qala qəsəbəsində yol-nəqliyyat qəzası barədə məlumat daxil olub. Hadisə yerinə FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri cəlb olunub.
"Ulusum". az xəbər verir ki, bu barədə nazirliyin mətbuat xidməti məlumat yayıb. hadisə yerinə dərhal FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri cəlb edilib.
Avtomobilin idarəetməni itirərək yol kənarındakı tikiliyə çırpılması nəticəsində sürücü sıxılı vəziyyətdə qalıb. Xilasedicilər xüsusi vasitələrlə sürücünü xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər. Hadisə ilə bağlı müvafiq qurumlar tərəfindən təhqiqat aparılır.
Hadisə nəticəsində avtomobil ciddi ziyan görüb və sürücünün vəziyyəti həkimlər tərəfindən qiymətləndirilir. Xilasedicilər, hadisə yerində təhlükəsizliyi təmin edərək, ətrafdakı vətəndaşlara kömək göstəriblər.