İstanbulun Avcılar rayonunda silahlı hücum: Üç nəfər yaralanıb
İstanbulun Avcılar rayonunda yerləşən bir biznes obyektinə silahlı hücum nəticəsində üç nəfər yaralanıb. Hadisə, müştərilərin obyektin daxilində olduğu vaxt baş verib. “Ulusum”.az xəbər verir ki, bu barədə İHA xəbər yayıb.
Şübhəlilər hadisə yerinə avtomobillə yaxınlaşıb və müştərilərin olduğu obyektə atəş açıb. Səs-küyü eşidən sakinlər dərhal polisə xəbər verib və hadisə yerinə çoxsaylı polis və təcili tibbi yardım briqadaları cəlb edilib.
Yaralılara ilkin tibbi yardım göstərildikdən sonra, onlar xəstəxanaya aparılıb. Onların vəziyyəti ilə bağlı hələ də tam məlumat yoxdur, amma hücumun məqsədi və səbəbləri hələ də araşdırılır. Əldə edilən məlumata görə, hücuma məruz qalan obyektin yalnız on gün əvvəl açıldığı bildirilir, bu da hadisənin obyektin fəaliyyətə başladığı dövrdə baş verməsi baxımından diqqət çəkir.
Hadisənin motivi və hücum edən şəxslərin kimliyi hələ müəyyən edilməyib. Polis gücləri hadisənin səbəblərini araşdırmağa davam edir və şübhəliləri tapmağa çalışır. Hücumun təşkilati və ya şəxsi səbəblərlə bağlı olub-olmadığı barədə hər hansı bir ehtimal irəli sürülməyib. Hadisə Avcılar rayonunda ciddi narahatlıq yaradıb və bölgədəki digər iş yerləri üçün də təhlükəsizlik tədbirləri gücləndirilmiş ola bilər.
Polis, hadisə ilə bağlı təhqiqatını davam etdirir və əlavə məlumatların əldə edilməsi gözlənilir.