"Yeşilcam"ın əsas aktrisalarından biri Fatma Karanfil vəfat etdi
Bir müddətdir xərçəng xəstəliyindən müalicə alan aktrisa 72 yaşında vəfat edib. Sevilən aktrisanın ölüm xəbərini onun meneceri Aslı İslamoğlu sosial media hesabında paylaşıb:
"Dəyərli oyunçumuz Fatma Qaranfili itirdik. Türk kinosunun və teatrının hörmətli adlarından biri olan hörmətli aktrisamız Fatma Qaranfilin vəfatından məhz dərin kədər hissi ilə xəbər tutduq. Bütün həyatı boyu bir çox uğurlu layihələrdə iştirak edən və bir çox mükafatlara layiq görülən Fatma Qaranfil təkcə aktyorluğu ilə deyil, eyni zamanda öz lütfkarlığı, zəhməti və insanlığı ilə hər kəsə nümunə idi", - deyə qeyd edib.
Fatma Karanfil kim idi?
Ulusum.az-ın məlumatına əsasən, Fatma Karanfil 3 fevral 1952-ci ildə Eskişehirdə dünyaya göz açıb.
Dil və Mədəniyyət Mərkəzində təhsil alıb. 1968-ci ildə "Ses Magazine" yarışmasında 3-cü yeri tutub və filmlərdə rol almağa başlayıb. Beləliklə aktrisa kimi fəaliyyət göstərib.
Fatma Karanfil 1976-1980-ci illər ərzində Londonda tekstil sahəsi üzrə təhsil alıb.
O, Yeşilçam kinosunun unudulmaz filmlərindən biri olan Keloğlanın Fatması kimi kino dünyasında əhəmiyyətli bir yer qazandı.
Karyerası boyunca bir çox qəhrəmana həyat bəxş edən Fatma Karanfil 2008-2010-cu illər arasında yayımlanan "Aşkı Memnu" serialında Şayeste rolu ilə yaddaşlarda xüsusi yer qazandı.