2,5 kiloqram qızıl, 3 min avro və 3 min dolların oğurlayan iki qadın yaxalanıblar
İstanbulda zərgər kuryeri CS-nin çantasından 2,5 kiloqram qızıl, 3 min avro və 3 min dollar oğurlayan iki qadın polis tərəfindən yaxalanıb.
Araşdırmalar nəticəsində, şübhəlilərdən 54 yaşlı S.Ö.-nin 71, 36 yaşlı A.Ö.-nin isə 28 cinayət qeydinin olduğu müəyyən edilib. Hər iki şübhəli ədliyyəyə təhvil verilib.
İstanbulun Fateh rayonunda, Marmaray Stansiyasının girişində zərgər kuryer olaraq çalışan Ç.S., müxtəlif firmalardan yığdığı 2,5 kiloqram qızıl, 3 min avro və 3 min dolların oğurlandığı ilə bağlı fevralın 25-də polisə şikayət edib.
QADIN BİLƏRƏKDƏN BİZƏ ÇARPİLLDI
DHA-da verilən xəbərə görə, CS polisə verdiyi ifadəsində, "Yığdığım pulu və qızılları Gebze şöbəsinə aparmaq üçün çamadana qoydum. Marmaray stansiyasına getmək üçün işdən çıxdım. Yolda üzünü örtmüş çarşablı bir qadın bizə çarpdı. Turniketlərdən keçəndən sonra çantadakı qızılların oğurlandığını anladım" dedi.
TƏHLÜKƏSİZLİK KAMERALARINA BAXILDI
Oğurluq Büro Şöbəsi tərəfindən hadisə ilə bağlı başlatılan araşdırmada polis təhlükəsizlik kameralarını incələyərək şübhəlilərin görüntüsünü əldə edib.
BURSADA OĞURLUQDA ŞÜBHƏLİ BİLİNƏN İKİ QADIN GÖZALTINA ALINDI
Görüntülərdə üzlərini gizlədən qadın şübhəlilər, arxadan qurbanlara yaxınlaşaraq oğurluq etdikləri görüntülərdə aşkar olunub.
Polis tərəfindən şəxsiyyətləri müəyyən edilən şübhəlilər S.Ö. və A.Ö. Bursada adları çəkilən iki qadın saxlanılıb.
CİNAYƏTLƏRİ ARDICIL TÖRƏDƏNLƏR
Şübhəlilərdən S.Ö.-nin əvvəllər 71 cinayət qeydi olduğu üzə çıxıb. A.Ö.-nin isə polis qeydlərinə görə, 28 cinayət qeydi var.
İctimai təhlükəsizlik şöbəsindəki sorğu zamanı ittihamları qəbul etməyən iki şübhəli ədliyyəyə göndərildi.