Azərbaycan Kaliforniyada keçiriləcək Multikultural Festivalda iştirak edəcək EKSKLÜZİV
Aprelin 27-də Kaliforniyanın Mounten Vyu şəhərində Mulktikultural Festival keçiriləcək.
Bu festival hər iki ildən bir baş tutur və Silikon Vadisində yaşayan fərqli millətlərin mədəniyyətlərini yerli əhaliyə tanıtmaq məqsədi daşıyır. Milli səhnə çıxışları, həmçinin fərqli ölkələrə aid displeyləri ilə bu festival hər dəfə minlərlə insanı özünə cəlb edir.
ULUSUM.az saytının ABŞ Bürusu xəbər verir ki, bu il artıq ikinci dəfədir ki, Azərbaycanı və onun mədəniyyətini təmsil etmək üçün Şimali Kaliforniya Azərbaycan Mədəniyyəti təşkilatı (ACSNC) sözügedən festivala dəvət olunub. ACSNC Azərbaycan güşəsində, eyni zamanda əsas səhnədə milli rəqslərlə Mounten Vyu-da Vətənimizi təmsil edəcək.
Təşkilat artıq 40 ilə yaxındır ki, Azərbaycan mədəniyyətini Şimali Kaliforniyada təbliğ edir.
Qeyd edək ki, Şimali Kaliforniya Azərbaycan Mədəniyyəti təşkilatı (ACSNC) 40 ilə yaxındır ABŞ-ın Koliforniya ştatında fəaliyyət göstərir. Təşkilat burada Vətəndən uzaqda olan soydaşlarımız üçün mədəni və maarifləndirici tədbirlər təşkil etməklə, mədəniyyətimizi, tariximizi, irsimizi tanıtmaq missiyasını yerinə yetirir.